W poniższym wpisie chciałbym Państwa przekonać do rezerwacji grupowych. Maksymalne grupy, jakie jesteśmy w stanie stworzyć, oscylują w okolicach 250-400 osób. Czasami wiąże się to z koniecznością podziału grupy między różne linie lotnicze. Jeśli organizowany jest wyjazd służbowy, nagrodowy lub inny, często nie są znane wszystkie nazwiska pasażerów, zwłaszcza jeżeli grupa liczy więcej niż 10 osób. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest rezerwacja grupowa

Co można zyskać dzięki rezerwacji grupowej?

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dokonać wstępnej rezerwacji dla określonej liczby osób bez konieczności podawania nazwisk. Kolejną zaletą jest możliwość sprawdzenia, w jakim terminie mamy najlepszą dostępność miejsc – a co za tym idzie – możemy uzyskać jak najlepszą cenę. Poza „tanimi liniami” założenie wstępnej rezerwacji grupowej nie wiąże się z żadnymi kosztami, dlatego warto pytać o takie rozwiązanie. Doświadczony agent IATA jest w stanie sprawdzić połączenia wszystkich linii obsługujących dany kierunek, dostępność miejsc i ceny za poszczególne opcje. Po założeniu wstępnej rezerwacji (opcji) klient dostaje wycenę na każdą osobę. Bez ponoszenia kosztów takie miejsca można trzymać od ok. tygodnia do nawet miesiąca, w zależności od warunków konkretnej linii lotniczej. Każdorazowo przy wysyłaniu oferty agent powinien wysyłać szczegółowe warunki odnośnie do potwierdzenia takiej rezerwacji, wysokości i terminów wpłat, ewentualnej możliwości redukcji grupy oraz terminu podania nazwisk, a także ewentualnej możliwości ich zmiany po samym wystawieniu. 

Rezerwacje grupowe mają o wiele szerszy zakres możliwości niż rezerwacje indywidualne. Najistotniejszy przy rezerwacjach grupowych jest fakt, że po założeniu takiej opcji będziemy mieli możliwość darmowej rezygnacji w określonym czasie. Co więcej, nie musimy od razu znać nazwisk pasażerów, które będzie trzeba podać na około miesiąc lub 2 tygodnie przed wylotem. Niektóre linie lotnicze pozwalają nawet na podanie nazwisk na 3 dni przed wylotem. Do momentu wystawienia biletów nazwiska te będzie można zmienić bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Po wystawieniu wiele linii dopuszcza możliwość zmiany danych pasażera za opłatą. Jest to niewątpliwy plus i przewaga nad rezerwacjami indywidualnymi. 


A co z ceną rezerwacji grupowej?

W rezerwacjach grupowych cena biletów ustalana jest dla całej grupy w momencie dokonania rezerwacji. Dzięki temu mamy pewność, czy zmieścimy się w planowanym budżecie oraz gwarancję tego, że otrzymamy miejsca dla wszystkich osób, o które pytaliśmy. Kolejnym atutem jest możliwość dokonania płatności w ratach, wyznaczonych każdorazowo przez warunki poszczególnych linii. Dzięki temu nasz budżet nie jest od razu tak bardzo obciążany. Co więcej, po dokonaniu rezerwacji większość linii lotniczych dopuszcza możliwość częściowej i bezkosztowej redukcji miejsc w zależności od okresu, w jakim się jej dokonało albo redukcji za określoną opłatą. Istotne jest, by ilość osób nie spadła poniżej 10. 


Sprawdź naszą ofertę rezerwacji grupowych