Z rezerwacjami indywidualnymi mamy do czynienia wtedy, gdy liczba pasażerów nie przekracza 9 osób. Natomiast w przypadku 10 i więcej, mówimy już o grupie. Wyjątkiem są niektóre tanie linie lotnicze. Rezerwacji grupowej dokonuje się wtedy dla 15 bądź 20-osobowej grupy podróżującej razem. W poniższym wpisie chciałbym przybliżyć Państwu wady i zalety rezerwacji grupowych oraz indywidualnych.

Rezerwacja indywidualna czy grupowa? 

Jeżeli Państwa grupa liczy 9 pasażerów lub mniej i jesteście zdecydowani na zakup biletów, które udało się znaleźć w atrakcyjnej cenie, to warto je zakupić. W przypadku linii regularnych można dokonać rezerwacji maksymalnie dla 9 osób na raz. Kiedy jednak finalnie zdarzy się tak, że grupa będzie liczyła mniej niż te 9 osób, nie powinno być żadnego problemu podczas dokonywania rezerwacji.

Problem może się pojawić wtedy, gdy – chcąc dodać więcej pasażerów do rezerwacji – okaże się, że cena wzrosła lub nie ma już wolnych miejsc. Zakupione przez Państwa przed chwilą bilety grupowe nie podlegają zwrotowi. Można takiej sytuacji uniknąć, wykupując polisę ubezpieczeniową od kosztów rezygnacji z biletu lotniczego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie można z niej skorzystać w każdej sytuacji, regulują to ściśle określone warunki. 

Jak zminimalizować ryzyko?

Pierwszym sposobem na uniknięcie problemów z dodaniem kolejnych osób do rezerwacji jest skorzystanie z pośrednictwa agenta IATA, który przed wystawieniem biletów może założyć rezerwację wstępną najpierw dla 9 osób, a potem dla kolejnych, weryfikując dostępne ceny. Plusem takiego rozwiązania jest to, że nie obciąża ono od razu Państwa portfela. Cenę rezerwacji dla wszystkich osób można sprawdzić w momencie jej dokonywania. Co więcej, zyskują Państwo możliwość skorzystania z usług doświadczonego agenta IATA, który sprawdzi najdogodniejsze połączenia na różne linie lotnicze, tak aby oferta była dla Państwa jak najkorzystniejsza. Na spersonalizowaną pomoc można liczyć także już po zakupie biletów.


Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty rezerwacji biletów lotniczych dla grup