FAQ

PRZELOTY GRUPOWE – często zadawane pytania

Jaka jest minimalna ilość osób przy rezerwacji grupowej biletów lotniczych?

Minimalna ilość osób w klasie ekonomicznej dla rezerwacji grupowej to 10 osób. W klasie biznes, w niektórych liniach, wystarczy 6 osób. Podstawowym warunkiem rezerwacji grupowej jest podróż grupy tym samym lotem.

Czy można rezerwować bilety grupowe na loty czarterowe?

Minimalna ilość osób w klasie ekonomicznej dla rezerwacji grupowej to 10 osób. W klasie biznes, w niektórych liniach, wystarczy 6 osób. Podstawowym warunkiem rezerwacji grupowej jest podróż grupy tym samym lotem.

Jakie dane są potrzebne do dokonania rezerwacji?

Aby dokonać rezerwacji przelotu grupowego potrzebna jest informacja o liczbie osób (minimum 10 w klasie ekonomicznej i minimum 6 w niektórych liniach w klasie biznes). Daty w jakich będziemy podróżowali, ew. zakres dat, miejsce do którego chcemy się udać oraz lotnisko/a z których możemy wylecieć.

Czy trzeba od razu dokonać płatności za całą grupę?

Większość linii regularnych daje możliwość zapłaty w transzach. Jednak niektóre tanie linie wymagają płatności z góry za wszystkie bilety.

Jakie są formalności przy rezerwacji przelotów grupowych?

Czy rezerwacja dokonywana jest na regularne czy tanie linie lotnicze procedura wygląda podobnie. Po przesłaniu pytania agent sprawdza różne możliwości i przygotowuje ofertę z warunkami i terminami płatności oraz podania nazwisk i ew. ich zmian. Po akceptacji którejś z ofert agent wysyła fakturę na podstawie której dokonywana jest finalna rezerwacja. Do tego niezbędne będą informacje odnośnie płatnika jakie mają znaleźć się na fakturze. W podsumowującym e-mailu agent przesyła szczegółowe informacje na temat konkretnych terminów poszczególnych wpłat, terminów podania nazwisk, danych jakie będą niezbędne oraz pozostałych warunków rezerwacji na konkretną linię na jaka rezerwacja została założona.

Czy oferta rezerwacji biletów lotniczych dla grup dotyczy wszystkich linii lotniczych?

Tak, oferta lotów grupowych dotyczy wszystkich linii lotniczych.

Ile trwa przygotowanie oferty na przelot grupowy?

Minimalna ilość osób w klasie ekonomicznej dla rezerwacji grupowej to 10 osób. W klasie biznes, w niektórych liniach, wystarczy 6 osób. Podstawowym warunkiem rezerwacji grupowej jest podróż grupy tym samym lotem.

Czy są naliczane opłaty za zmianę nazwiska na bilecie?

Do momentu wystawienia biletu, nie ma opłat za zmianę nazwiska. Termin wystawienia biletu jest podawany w momencie zakładania rezerwacji grupowej i w zależności od linii lotniczej wynosi 7, 14, 30 lub 45 dni przed wylotem. 

Jak wygląda (przykładowy) harmonogram płatności?

W liniach regularnych:

W momencie potwierdzenia rezerwacji wpłata do kilkuset złotych za całą grupę. W zależności od linii na ok. 120-61 dni przed wylotem 30% wartości. Różnica płatna na około miesiąc przed wylotem.

W niektórych tanich liniach:

100% płatności w momencie rezerwacji lub ratami ok. 30% w momencie rezerwacji i reszta na miesiąc przed wylotem.

Na ile najwięcej dni przed planowanym wylotem można założyć rezerwację dla grupy?

W zależności od poszczególnych linii lotniczych rezerwację dla grupy można założyć już na ok. 350 do 300 dni przed planowaną datą powrotu.

Czy są jakieś znaczące linie lotnicze wykluczone z oferty?

Przeloty grupowe można rezerwować zarówno na wszystkie regularne linie lotnicze, jak i tak zwane „tanie linie”.

Czy do rezerwacji biletów na przeloty grupowe wymagane jest podanie listy pasażerów?

Nie, w zależności od linii lotniczych, nazwiska podaje się od około 30 do 8 dni przed wylotem. Ale niektóre linie nawet po podaniu nazwisk pozwalają na ich zmianę po tym terminie za opłatą lub bez w zależności od warunków danej linii. W niektórych przypadkach oprócz nazwisk, należy podać też daty urodzenia. Istotne, aby podać nazwisko lub nazwiska jakie posiada się w dokumencie tożsamości z jakim będziemy podróżowali oraz pierwsze imię jakie w nim widnieje.

Czy są naliczane opłaty za rezygnację?

Są przypadki, w których jest możliwa bez kosztowa rezygnacja, w innych naliczane są opłaty – zależy od linii lotniczej, czasu pozostałego do wylotu i rodzaju rezygnacji (może być częściowa lub całkowita).

W większości „tanich linii”, rezerwacje są bezwzrotne i wymagają 100% płatności w momencie rezerwacji. Ale są również takie które pozwalają na płatności w ratach. Ale tu trzeba pamiętać, że każda wpłata będzie bezzwrotna i najczęściej bez możliwości częściowej redukcji.

Kiedy najlepiej rezerwować przeloty grupowe, aby uzyskać najlepsza cenę?

Bilety lotnicze dla grup powinno się rezerwować z jak największym wyprzedzeniem. Każda linia lotnicza ma określoną liczbę miejsc w samolocie i w pewnym momencie może ich zabraknąć. Dodatkowo, im więcej jest niesprzedanych miejsc w samolocie w momencie dokonywania rezerwacji, tym cena dla grupy powinna być korzystniejsza.

Kiedy najpóźniej można dokonać rezerwacji przelotu grupowego?

Nie ma takiego ograniczenia, ale trzeba pamiętać, że na krótko przed wylotem dostępność miejsc na danym rejsie będzie już bardzo mała.