Z Gdańska do Zurychu liniami Swiss

W poniedziałek 1 kwietnia na lotnisku w Gdańsku wylądował po raz pierwszy samolot linii lotniczych Swiss, inaugurując tym samym regularne loty z i do Zurychu. To pierwsze połączenie Gdańska i Pomorza ze Szwajcarią, tym ważniejsze, że Zurych jest kolejnym portem przesiadkowym dostępnym z Gdańska.

Na lotnisku im. Lecha Wałęsy w poniedziałek odbyło się uroczyste powitanie pierwszego samolotu Swiss w Gdańsku. Lądująca przed godziną 14.00 maszyna, zgodnie z lotniczą tradycją, została przywitana przez tzw. salut wodny. Oczywiście nie zabrakło upominków dla pierwszych pasażerów, zarówno tych przylatujących jak i wylatujących z Gdańska. Oficjalne przywitanie samolotu na płycie lotniska poprzedziła konferencja prasowa, w której wzięli udział: ambasador Szwajcarii, przedstawiciele zarządu i współwłaścicieli Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz linii Swiss i Grupy Lufthansa.

Loty na trasie między Gdańskiem a Zurychem realizowane są w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Wylot ze Szwajcarii o godz. 12.05, przylot do Gdańska o 13.55. Rejs powrotny: start z Gdańska o 14.35, przylot do Zurychu o 16.35. Godziny połączeń zapewniają dogodne warunki do przesiadek na dalsze połączenia.

News i zdjęcie pochodzi ze strony:  http://www.airport.gdansk.pl/airport/news/news_1981_z-gdanska-do-zurychu-liniami-swiss-juz-od-dzis.html