Informacja w sprawie nowego rozporządzenia IATA

Drodzy Klienci

 Z dniem 01.06.2019 wchodzi w życie zmiana do  rozporządzenia  IATA Resolution 830d., która wprowadza obowiązek wpisywania danych pasażerów do rezerwacji. Te dane to numery telefonów komórkowych oraz adresy e-mail. Ma to na celu ułatwienie komunikacji pomiędzy pasażerem, a linią lotniczą odnośnie przekazywania zmian w planie lotów, bądź innych istotnych dla podróży informacji.

 Uchwała będzie dotyczyła sposobu zbierania informacji kontaktowych od klientów i udostępniania ich liniom lotniczym w celu nawiązania kontaktu podczas zakłóceń w podróży.

 Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego IATA zaostrzyło zapisy w rezolucji 830d, zgodnie z którymi agenci sprzedający bilety lotnicze będą musieli prosić klientów o zgodę na wpisanie numerów ich telefonów komórkowych i adresów mailowych do rezerwacji.

 Informacje te mają znaleźć się w każdym PNR (Passenger Name Record – dane o przelocie pasażera). Nowe zapisy zaczną obowiązywać 1 czerwca tego roku. Mają ułatwić przewoźnikom bezpośredni kontakt z klientami w wypadku opóźnienia lotu lub w innych nieprzewidzianych sytuacjach.